Tork Konvertörü Hakkında Her şey!

Tork Konvertörü Hakkında Her şey!

Tork Konvertörü Hakkında Her şey!

Tork konvertörleri hakkında bilinen bilinmeyen, ortaya hatılmış tüm konular ve tartışmaların gerçek açıklamaları. Tork konvertörleri hakkında bilmediğiniz konu kalmayacak.Tork Konvertör Arızası Nasıl Anlaşılır?
Tork konvertör (türbün) arızası belirtileri araç markalarına göre farklılık gösterse de örneğin BMW marka araçlarda genel arıza belirtileri şöyledir; 1300-1600 devirleri gibi alt devirlerde devir saatinde oynama şeklinde belirtiler gösterir. Ayrıca aracın yüke binmesi eğer zorlayıcı boyuta ulaşırsa "yokuş yukarı çekişlerde" gövdeye titreme ve vurması şeklinde durumlar yansıtır. Bu durumun tespiti öncelikle tecrübe gerektirmektedir. Çünkü aynı belirtileri aracın şaft sorunları ve motor kula..
Devam
Tork Konvertörü Tamir Olur mu?
Tork konvertörü (türbin) konusunda en çok ayrışılan noktalardan birisi de tamir konusudur.  Tork Konvertörü (Türbin) Tamir Olur mu? sorusuna değişik ustalardan değişik açıklamalar gelmektedir. Bunun yegane sebebi haklı olarak bazı acemi ve yeni ustaların türbin tamiri konusunda yeterince bilgi ve deneyime sahip olmamalarından kaynaklıdır. Bu durumlarda da bazı ustaların doğal olarak yenisini almak daha mantıklı yorumları yapmaları gayet normaldir.  Ancak günümüz şartlarında ar..
Devam
Tork Konvertörü Fiyatları
Tork konvertörü fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Çıkma yani ikinci el diye tabir edilen tork konvertörü satın almadan önce mutlaka otomatik şanzıman tamir servisine kontrol ettirilmesi elzem derecede önem taşımaktadır. Alınacak olan tork konvertörünün sizin aracınıza uyumluluk durumu ve herhangi bir arıza olup olmadığı tespit edildikten sonra montaj işlemi yapılmalıdır. Günümüz şartlarında otomatik şanzımanlı bir aracın tork konvertörü değişimi yapılabilmesi için şanz..
Devam
Tork Konvertörü Nedir?
Tork konvertörü (şanzıman türbünü) otomatik vitesli araçlarda şanzıman ile motor arasında mekanik vites kutulu araçlardaki baskı balata ve debriyajın görevini karşılayan, hidrolik yağ basıncından güç alarak kavrama görevi yapan ve motordan aldığı hareketi şanzımana ileten veya iletmeyen aslen türbin olarak adlandırılan ve jet uçakları gibi veya turbolardaki gibi bir düzeneğe sahip otomatik şanzımanlardaki ana elemanlardan biridir. Bilinen hav basıncı sistemi ile çalışan türbin motorlar..
Devam