Markalara Göre Kronik Arızalar Nelerdir?

Markalara Göre Kronik Arızalar Nelerdir?

Markalara Göre Kronik Arızalar Nelerdir?


BMW 418i - 2014 - 8 İleri ZF Şanzıman su girmesi
BMW 8 ileri ZF Şanzıman Su Girme Sorunu, Şanzıman Yağ Soğutucusu Patlatması! Yakın zamanda yine tamirini yaptığımız 2014 model BMW 418i aracın 8 ileri ZF şanzımanın su alması sonucu tüm iç parça ile keçe ve bilyaları tamamen değiştirildi. Bu şanzıman tipi aynı zamanda 2012 üzeri BMW F10, F30, 420d, 520i ve 520d moellerinde de bulunmaktadır.  Araçlarda şanzımana su karıştırma olayı şanzıman yağ soğutucu parçasının patlaması sebebi ile yaşanmaktadır. Bu parçanın genellikle metal yo..
Devam
2011 Opel Corsa D otomatik şanzıman su girmesi
Otomatik Şanzımana Su Girmesi 2011 model Corsa D otomatik şanzımana su girmesi sorunu neden kaynaklanır? Otomatik şanzımana nasıl su girer? Otomatik şanzıman yağa nasıl su karışır? Otomatik şanzıman radyatör suyu karışmış? Otomatik şanzımanın yağına su karışırsa ne olur? gibi bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda çok yeni olarak bugün bize bu sorun sebebi ile gelen 2011 model Opel Corsa D Marka araçta karşımıza çıkması ile sizlere vermeye çalıştık. Öncelikle ustaların ve kullanıcıların..
Devam
BMW GM-ZF Transmission Otomatik Şanzıman Arızaları ve Tamiri
BMW GM-ZF Transmission Otomatik Şanzıman Arızaları   BMW GM-ZF Transmission Otomatik Şanzıman Arıza Sebepler   BMW GM-ZF Transmission Otomatik Şanzıman Arızaları Tamiri ..
Devam
Corvette C6 TH700 - GM6L80 Otomatik Şanzıman Arızaları ve Tamiri
Corvette C6 TH700 - GM6L80 Otomatik Şanzıman Arızaları   Corvette C6 TH700 - GM6L80 Otomatik Şanzıman Arıza Sebepleri   Corvette C6 TH700 - GM6L80 Otomatik Şanzıman Tamiri ..
Devam
Range Rover Velar ZF Otomatik Şanzıman Arızaları ve Tamiri
Range Rover Velar ZF Otomatik Şanzıman Arızaları   Range Rover Velar ZF Otomatik Şanzıman Arıza Sebepleri   Range Rover Velar ZF Otomatik Şanzıman Tamiri ..
Devam
Porsche Macan OB-5 Şanzıman Arızaları ve Tamiri
Porsche Macan OB-5 Otomatik Şanzıman Arızaları   Porsche Macan OB-5 Otomatik Şanzıman Arıza Sebepleri   Porsche Macan OB-5 Otomatik Şanzıman Tamiri   ..
Devam
Mercedes G-Tronic Otomatik Şanzıman Tamiri
Mercedes'in yeni nesil araçlarda kullandığı G-tronic Şanzıman, ileri nesil özellikleri ile sürücüye kusursuz bir deneyim yaşatıyor. 4G-Tronic olarak başlayan bu serüven 5G - 7G ve 9G olarak yenilenerek Mercedes'in araçlarında kullanılıyor. Kolay kolay arıza yapmamalarına karşın yaşanılacak sorunlar çerçevesinde Sancak Oto - Tanju Usta bu konuda Mercedes'in ürettiği tüm şanzıman tiplerine hakim.  Mercedes G-Tronic şanzımanlı aracınızda sorun yaşıyorsanız Sancak Oto - Tanju Usta'y..
Devam
Volkswagen Passat DSG Şanzıman Arızası
Volkswagen grubunda kullanılan ve Direct Shift Gearbox açılımının kısaltması olarak adlandırılan bu şanzıman tipinin türkçe karşılığı olarak çift kavramalı şanzıman olarak bilinmektedir. DSG şanzımanların asıl amacı otomatik ve manuel şanzımanlar ile fakı ise manuel şanzımandaki vites geçişleri arasındaki boşluk ve güç kaybını düşürmek ve otomatik şanzımanın konforunu yakıt tasarrufu sağlayarak sunmaktır. Ancak bu sistem mantıkta çok iyi görünse de yanında bir çok sorunu da birlikte geti..
Devam